YRITYS
Yhteystiedot  

Yhteystiedot

Ota yhteyttä Finn-Savottaan

Tehdas:

Onnelantie 2, 43500 Karstula
Puhelinnumero, vaihde (014) 4171400
Sähköpostiosoite: trek@savotta.fi

 

Toimitusjohtaja
Elmo Valkeinen
gsm 040-7780281
elmo.valkeinen@savotta.fi

 

 

 

 

Vice President International Operations
Janne Pöllänen
gsm 050-9117730
janne.pollanen@savotta.fi

 

 

 

 

Talousjohtaja
Riitta Halme
gsm 040-7353252
riitta.halme@savotta.fi

 

 

 

 

Tuotantopäällikkö
Jussi Lahtinen
gsm 040-7353254
jussi.lahtinen@savotta.fi

 

 

 

 

Laatujohtaja
Harri ”Harmi” Rautiainen
gsm 0400-314600
harri.rautiainen@savotta.fi

 

 

 

 

Art & Design Manager
Julius Valkeinen
gsm 040-7780282
julius.valkeinen@savotta.fi

 

 

 

 

Yhteyspäällikkö
Jenni Halminen
gsm 040-5888952
jenni.halminen@savotta.fi

 

 

 

 

Myyntiedustaja
Jyri Yläpöntinen
Kauppiasmyynti, Etelä-Suomi
gsm 040-6851225
myynti@savotta.fi

 

 

 

 

Edustaja
Marko Oikarinen
Kauppiasmyynti, Pohjois-Suomi
gsm 045-110 9967
markooikarinen@icloud.com´

 

 

 

 

Savotta tehtaanmyymälä ja verkkokauppa:


Saarijärventie 157a, 43500 Karstula
Puhelinnumero: 040 6851172
http://www.savottastore.fi/
store@savotta.fi

Asiakaspalvelu
Hilla-Marja Leppänen

Ma. Suljettu
Ti-Pe. 10:00 – 17:00
La. 10:00 – 15:00
Su. Suljettu

 

Savotta OÜ:

Puiestee 13, 50303 Tartto, Viro

 

Johtaja
Anita Halme
gsm +358 400 635265
anita.halme@savotta.fi

 

 

 

 

Ulkomaat

Savotta Eesti / Baltic

Andreas Liivamaa
+372 511 1420
andreas@foxberg.ee

Edustus Benelux-maat

VRIEZZ TRADING
John de Vries
Braakvenweg 8, 7665 SJ Albergen, The Netherlands
Tel: +31 (0)546-442675
Mobiel: +31 (0)6 – 46 42 47 07
Fax: +31 (0)525 – 68 05 28
E-mail: info@vriezz.nl
Internet: www.vriezz.nl

Saksan maahantuoja

Impress markets GmbH
Büro Westerngrund:
Raiffeisenstr. 5
63825 Westerngrund
Hauptsitz / Produktion:
Hochstraße 10
63826 Geiselbach
fon: +49 (0) 60 24 – 69 80 233
fax: + 49 (0) 18 03 – 55 18 19 035
e-mail: timo.tischler@impress-markets.de